ברוכות הבאות

שמי דר' גבעון-מדהלה אסנת, מומחית בכירורגיה כללית ועוסקת באבחון ובניתוחי סרטן שד למעלה מ- 15 שנים. אני מלווה נשים רבות לאורך תקופה ארוכה , חלקן לצורכי בדיקה שגרתית וחלקן כמובן לאחר ניתוחים וטיפולים עקב אבחון של סרטן השד.

אני רואה חשיבות רבה בקשר בין המטופלת לרופאה הנותנת מענה והסבר לכל שאלה המיוחסת לשדיים או לממצאים הקשורים בסוגי הדימות השונים (ממוגרפיה,אולטראסאונד,MRI ). ... להמשך

חברתי סובלת מסרטן השד דרגה 3 עם התפשטות …

Comment posted on שאלות נפוצות by נדב

חברתי סובלת מסרטן השד דרגה 3 עם התפשטות ללימפה
בבית השחי
האם קיימת סכנה ממשית לחייה?
והאם אפשר במצב זה להחלים?


דוקטור אסנת גבעון, מומחית בכירורגיה כללית - ניתוחי שד
טלפון במרפאה - 03-6577666 פקס - 03-6776662
כתובת-רח' הנחושת 10 רמת-החייל, תל-אביב

אין שאלות בנושא חברתי סובלת מסרטן השד דרגה 3 עם התפשטות …

 1. שרית הגיב:

  אימי אובחנה לפני כשלוש שנים כחולת סרטן שד (לצערי אינני יודעת סוג או שלב מאחר ואימי מסרבת לשתף אותנו במידע) היא עברה כריתה חלקית סבב כימותרפיה של שמונה טיפולים והקרנות יומיות במשך כחודשיים. לאחר ההקרנות עברה גם כריתה של שחלות ורחם ( היא טוענת שלזה לא היה קשר לסרטן אלא לצניחת רחם שהתרחשה אצלה ובשל גילה עדיף לכרות) היום היא בת 64 כשנתיים לאחר כל הטיפולים ובמעקב. לצערי עדיין מסרבת לשתף אותנו בפרטים המדוייקים – אני מודאגת כי לפי מה שקראתי ברשת הנתונים שלה לא ממש מעודדים – האם אפשר לדעת באיזה שלב היא אובחנה לראשונה ואיזה סוג סרטן לפי הנתונים הללו? האם ניתן לדעת מה סיכויי ההחלמה? האם קיימת דרך לעקוף את הסרבנות שלה ולהגיע לפרטי התיק ( לשמחתי היא צלולה ומתפקדת כך שלהכריז עליה כלא כשירה לקבלת החלטות רפואיות לא ניתן) מה ניתן לעשות?

  שלום,
  1-כדאי שתפני לייעוץ אונקוגנטי באמצעות רופא\ת המשפחה על מנת לנסות לברר בבדיקת דם האם יש נשאות למוטאציה של סיכון יתר לסרטן שד ושחלה.
  2-רצוי שתבדקי על ידי כירורג\ית שד ותקבלי המלצות לגבי גילוי מוקדם.
  3-נסי לקבל את הסכמתה של אימך לשוחח עם רופאיה . עלייך להסביר לה שייתכן שהמידע הזה יוכל לעזור לך ולילדייך להגיע לגילוי מוקדם של מחלות ולמניעה של גידולים.
  בברכה,
  דר' אסנת גבעון
  מומחית בכירורגיה כללית
  ניתוחי סרטן השד

 2. ליסה הגיב:

  בבדיקת ממוגרפיה בשד ימין יש הסתיידויות גסות בודדות,מפוזרות השאר הבדיקה תקינה . 1BIRADS-בדיקה תקינה . בשם שמאל ללא ממצא. 1BIRADS-תקין
  השאלה למה תקין כאשר יש הבתייגיות. מומלץ להשלים us. בתודה מראש

  שלום,
  ישנן סוגים שונים של הסתיידויות והמפענח\ת חושב\ת שבמקרה זה הן ממצא תקין.
  בברכה,
  דר' אסנת גבעון
  מומחית בכירורגיה כללית
  ניתוחי סרטן השד

 3. איה הגיב:

  שלום רב, ד״ר. גבעון. לבתי בת 48. הופיע. לפני מספר ימים. גוש בשד. בוצעה ממוגרפיה. וקבלנו תשובה לבצע. בעוד. יומים אולטרא. סאונד. בתי הבחינה. שהגוש. מצטמק. על זה יכול. להצביע. . בתודה מראש אמא מודאגת

  שלום,
  1-בגיל 48 חייבים להשלים ממוגרפיה + אולטראסאונד שדיים.
  2-אם מדובר בציסטה שזה ממצא המכיל "מים" בתוכו- הרי שייתכן שהוא הצטמק ואין צורך בדרך-כלל בביופסיה (דגימה).
  3-אם מדובר בגוש מוצק (סולידי) חייבים להשלים ביופסיה כדי לברר אם מדובר בגוש שפיר או לא.
  בברכת בשורות טובות,
  דר' אסנת גבעון
  מומחית בכירורגיה כללית
  ניתוחי סרטן השד

 4. אולגה הגיב:

  אני בת 30 . עברתי טיפול פוריות ראשון בגונל אשר גרם לי לריבוי זקיקים. לפני יומיים הזרקתי דקפפטיל. התחילו לי כאבים שדיים – הרגשה של גודש. בעקבות שהתחלתי טיפולי פוריות שלחו אותי לכירורגיה שד. היום הייתי כשהשדיים עדיין גדושות מעט כואבות מעט. ממצאים שד ימין- מלאות בולטת בזנב של השד. שד שמאל : מלאות בשעה 9-1- שוליים.
  בעקבות כך שלחה אותי לאולטרסאונד. אולטרסאונד רק בעוד שבועיים אני מאוד מודאגת ולא יכולה לצאת ממצב חרדה שיתכן מדובר בסרטן. האם זה שהיא שלחה אותי לאולטרסאונד אמור לרמז על חשד לסרטן?

  שלום,
  כיום כל תלונה וכל ממצא בשד נשלחים לברור ורוב הממצאים בסופו של דבר נמצאים תקינים.
  בברכה,
  דר' אסנת גבעון
  מומחית בכירורגיה כללית
  ניתוחי סרטן השד