ניתוח גניקומסטיה

אפשר ללכת בחולצה צמודה:  כל הפרטים אודות ניתוח גניקומסטיה

מהו המונח גניקומסטיה?

המונח גניקומסטיה מקורו ביוונית ומשמעותו- שד כמו של אישה. למרות שלא עוסקים בתופעה, היא נחשבת לשכיחה למדי בקרב אוכלוסיית הגברים. התפתחות שד אצל גברים יכולה לנבוע כתוצאה מנטילת תרופות או בעיות רפואיות. התופעה נוצרת אצל גברים מסיבות שונות:

  • השמנה
  • מחלות הורמונליות
  • הצטברות של שומן בשד אחד
  • גברים שעסקו בפיתוח גוף מקצועי
  • שימוש באלכוהול

  פרטים אודות ניתוח גניקומסטיה

הופעת חזה גדול אצל גברים נחשבת למראה שכיח, אבל עדיין רבים מהם מתביישים ללכת ברחוב או ללכת לים,  מה שכרוך בהורדת חולצה ועשוי לגרום למבוכה בקרב גברים שהחזה שלהם בולט.

 אם הבליטה מופיעה בגיל ההתבגרות, אין כל מניעה לעבור ניתוח גניקומסטיה. יחד עם זאת, כדאי לבצע את הניתוח במקרה בו לא ניתן לראות שיפור משמעותי. לפני ניתוח גניקומסטיה יש צורך לבצע בירור הורמונלי בנוסף לבדיקות הרגילות שיש לבצע לפני כל ניתוח.

הניתוח מבוצע בחדר ניתוח בהרדמה מלאה ואורכו עד שעתיים. ברוב המקרים אין צורך להישאר להשגחה של לילה לאחר הניתוח. בניתוח עצמו במקרים בהם השד מורכב משומן מוציאים את השומן, אם אם השד מורכב מרקמה בלוטית, המנתח יוציא את הרקמה באמצעות חתך בגבול בין העטרה לעור. לפני ההגעה למרפאה חשוב מאד לבחור מנתח מקצועי ובעל ניסיון.

היום ישנם מנתחים רבים, אך לא כל מנתח הוא המנתח הטוב ביותר. לצורך הבחירה ניתן להתייעץ עם אנשים שעברו את הניתוח בעבר . מי שעבר את הניתוח בהצלחה ימליץ על הרופא ויתן את חוות דעתו. הגעה לרופא מקצועי יכולה לחסוך כסף רב וגם עוגמת נפש.

  

מה קורה לאחר הניתוח?

ניתוח  גניקומסטיה מחזיק מעמד רב ואין צורך לחזור עליו אחת לכמה שנים.. במידה ואין שינוי במצב הבריאותי  או עלייה במשקל, אין צורך לחזור על הניתוח. אחת הדאגות של גברים העוברים ניתוח גניקומסטיה זה מה ניתן לעשות עם עודפי השומן? במקרים בהם היה ניתן לראות עודפי שומן גם מקודם, ניתן לצפות לראות עודפי שומן. יחד עם זאת, הגוף האנושי הוא מכונה נפלאה ויש לו יכולת התכווצות מדהימה. לפיכך, ישנם מקרים בהם עודפי השומן ייעלמו תוך חצי שנה.

לאחר הניתוח ייתכנו הופעת תופעות לוואי כגון כאב, אי נוחות, נפיחות או שטפי דם, נפיחות או הגבלה בתנועה. ייתכנו מקרים בהם ניתן לראות סיבוכים כגון זיהום,דימום או פתיחת תפרים.

  מה כולל תהליך ההחלמה?

לאחר הניתוח ישנם מקרים בהם ניתן לחוש בכאבים  או אי נוחות מסוימת. במידה ומופיעים כאבים, ניתן לטפל בהם באמצעות שימוש במשככי כאבים. כמה שעות לאחר הניתוח ניתן לצאת מהמיטה ואין צורך לשכב ימים ארוכים. על מנת להביא לזרוז תהליך ההחלמה כדאי ללבוש גופיה הדוקה מיוחדת.


דוקטור אסנת גבעון, מומחית בכירורגיה כללית - ניתוחי שד
טלפון במרפאה - 03-6577666 פקס - 03-6776662
כתובת-רח' הנחושת 10 רמת-החייל, תל-אביב

שאל שאלה בנושא ניתוח גניקומסטיה

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש